Első nap
2021.08.02. hétfő
Első héten hétfőn és kedden délelőtt, szerdától délután vannak óráim, második héten pedig minden nap délután, ami igencsak letaglózott. Kinek van kedve este 7.30-ig tanulni ilyen varázslatos helyen? Szerencsére 8 fős csoportom nagyon sokszínű, segítőkész és mosolygós kollégákból áll. Két magyar, két horvát és 3 lengyel tanár és óvónő alkotja a csoportot, kurzusunk az "Integrating Creativity and Innovation into Teaching" címet kapta. Tanárunk Federica olasz, nagyon-nagyon fiatal, (a lányom lehetne), de igen felkészült és következetes.
Délelőtt bemutatkozó és ismerkedési játékok után mindenki megtartotta saját bemutatkozó prezentációját, majd tanulói és tanulási stílusok- folyamatok, és az intelligencia 9 típusa volt terítéken.
A mai nap mottója:
"It is not about how smart you are, it's about HOW you are smart." ( Howard Gardner)
Órák után kipróbáltuk a tapast! Házigazdánk ajánlotta az éttermet, várni kellett az asztalra, de megérte!!!
Ebéd után a Güell park következett, mely 1900 és 1914 között épült. Gaudi mester eredetileg lakóparknak szánta, de rajta kívül senki sem akart itt lakni! Nem is értem...
- Az építkezés során Gaudi kötelezővé tette, hogy a neki dolgozó mesterek időről időre maguk is leüljenek a padokra, hogy el tudják dönteni, valóban kényelmes-e ott ülni, vagy kell még rajtuk alakítani valamit. A módszer bevált, legendásan kényelmes padok lettek. Sokan az ergonómiai tervezés első példájának tekintik Gaudi művét.
- Gaudi munkáit, így a Güell park építményeit is a természet ihlette, épp emiatt egyetlen egyenes vonal sincs a parkban, minden tekeredik, görbül, ahogy a természetben is. Kövek, fák, kagylók, sziklák inspirálták, és igyekezett mindent úgy megoldani, hogy az épületek alkalmazkodjanak a természethez és nem fordítva.
- A lépcső közepén lévő 2,4 méter hosszú szalamandra (amit sokszor "el drac" néven, vagyis sárkányként emlegetnek) mára már Barcelona egyik jelképe lett. A Barcelonában járó turisták kedvenc fotóalanya (a szalamandra) is a Gaudi által használt "trencadis" nevű technikával van kirakva színes kis kerámiadarabokkal.
Belépőjegy 10 euró, már nincsenek ingyenesen látogatható részek, belépéskor kártyával vagy QR kóddal fizetsz, azzal töltöd le a térképet és guide-ot, a vírus miatt nincs papír alapú ismertető. Este Anitával barangoltunk és pizzáztunk, több mint 20 km lett a vége!